Kontakt

Kontakt

Borlänge

Arcos Hydraulik AB
Teknikergatan 5
781 70 Borlänge
0243-820 75
e-mail@arcos.se
order@arcos.se
Google maps

Semesterstängt
vecka 29 – 31

Sävsjö

Arcos Hydraulik AB
Hantverkaregatan 7
57635 Sävsjö
0243-820 75
info@arcos.se
order.savsjo@arcos.se
Google maps

Semesterstängt
vecka 28 – 30

Hällaryd

Arcos Hydraulik AB
Bruksvägen 8
574 93 Vetlanda
0243-820 75
info@arcos.se
order.savsjo@arcos.se
Google maps

Semesterstängt
vecka 28 – 30

Lahti

Arcos Hydraulik AB
Askonkatu 9
15100 Lahti
+358 40 7252541
+358 40 5253393
info.finland@arcos.fi
order.finland@arcos.fi
Google maps

Försäljning

Mattias Wejhagen

Försäljnings- och konstruktions-chef / Sales & Engineering Manager

(Föräldrarledig / On parental leave)

+46 (0) 382-525 25
+46 (0) 76-492 88 94
mattias.wejhagen@arcos.se

Stefan Helgesson

Samordnare försäljning / Sales Coordinator
+46 (0) 234-24 90 22
stefan.helgesson@arcos.se

Thomas Kull

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 382-525 06
+46 (0) 70-880 19 06
thomas.kull@arcos.se

Richard Holm

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 383-73 73 06
richard.holm@arcos.se

Tim Josefsson

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 382-674 41
+46 (0) 70-233 27 30
tim.josefsson@arcos.se

Kent Lundkvist

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 382-525 04
+46 (0) 70-880 19 04
kent.lundkvist@arcos.se

Mike Karlsson

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 382-672 97
+46 (0) 70-237 49 12
mike.karlsson@arcos.se

Jimmy Ström

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 383-73 73 02
+46 (0) 70-335 65 74
jimmy.strom@arcos.se

Amir Hodo

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 382-525 10
+46 (0) 70-880 19 10
amir.hodo@arcos.se

Owe Lindkvist

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 243-21 77 84
owe.lindkvist@arcos.se

Nils-Erik Johansson

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 243-21 77 85
nils-erik.johansson@arcos.se

Ulf Stadig

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+46 (0) 243-21 77 82
ulf.stadig@arcos.se

Isabel Svensson

Marknadssupport / Market & Sales Support
+46 (0) 243-21 77 80
isabel.svensson@arcos.se

Jani Kola

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+358 (0) 40 725 2541
jani.kola@arcos.fi

Ilkka Eivola

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+358 (0) 40 7676 892
ilkka.eivola@arcos.fi

Kimmo Tamminen

Försäljningsingenjör / Sales Engineer
+358 (0) 40 525 3393
kimmo.tamminen@arcos.fi

Alen Salovic

Chief Sales Officer – CSO
+46 (0) 382-525 17
+46 (0) 72-515 17 38
alen.salovic@arcos.se

Ledning

Ewa Helgesson

VD / Chief Executive Officer – CEO
+46 (0) 70-363 71 00
ewa.helgesson@arcos.se

Joakim Nilsson

Chief Financial Officer – CFO
+46 (0) 243-21 77 97
joakim.nilsson@arcos.se

Alen Salovic

Chief Sales Officer – CSO
+46 (0) 382-525 17
+46 (0) 72-515 17 38
alen.salovic@arcos.se

Ulf Kajgård

Chief Operating Officer – COO
+46 (0) 70-290 88 77
ulf.kajgard@arcos.se

Magnus Remnehöjd

Chief Human Resources Officer – CHRO
+46 (0) 76-492 88 98
magnus.remnehojd@arcos.se

Peter Mattsson

Platschef / Site Manager, Sävsjö & Hällaryd
+46 (0) 382-525 03
peter.mattsson@arcos.se

Fredrik Dahlstedt

Platschef / Site Manager, Borlänge
+46 (0) 76-149 80 57
fredrik.dahlstedt@arcos.se